GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN BAHRİ KESİCİ’NİN 19 MAYIS MESAJI

19 Mayıs 2020
Ülkemizin bağımsızlığını kazanması ve Cumhuriyetin kurulmasına uzanan yolculuğun ilk adımı 101 yıl önce 19 Mayıs 1919’da Samsun’da atılmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı milli mücadele hareketinin dalga dalga tüm yurt geneline yayılmasıyla zaferle sonuçlanan İstiklal Savaşı, böylesine güçlü bir birlik, beraberlik ve azmin ürünüdür.

Zaferlerin en büyüğü ise tarih şuuruna sahip milli ve manevi değerlere saygılı, milletine ve devletine bağlı, üreten yeni nesillerin yetiştirilmesi ile elde edilir. Bir milletin kurtuluş savaşı en az cephede yürüttüğü mücadele kadar, gelecek kuşaklara bırakılan mirasa sahip çıkacak gençlerin yetişmesidir.  Atatürk, 19 Mayıs’ı gençlerin bayramı ilan ederek, vatanın bölünmezliği ve milli egemenliğin sürdürülmesi için temel unsur olan milli ruhun her ilelebet yaşatılmasını hedeflemiştir.

Türk Gençliği, tarihinden, zaferlerinden, ecdadından aldığı güçle devletini ilim, irfan ve medeniyet yolunda en yüksek seviyeye taşıyacaktır. Gençlerimizin, devletimizi ebediyete kadar yaşatacağına ve azimle çalışarak aldıkları mirası çok daha güçlü bir şekilde kendinden sonraki nesillere aktaracağına inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın milletimize kutlu olmasını diliyor, milli mücadelede destan yazan aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve dualarla anıyoruz.
 
Saygılarımla,
Bahri KESİCİ
Sivil Havacılık Genel Müdürü