SHGM Çağrı Merkezi: 444 60 01

İbrahim ERMİŞ

1972 yılında Nevşehir’de doğan İbrahim Ermiş, Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi Yüksekokulu’ndan 1997 yılında, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi “Havacılık Yönetimi” bölümünden 2021 yılında mezun oldu. Halen Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Uzaktan Öğretim” Bilim Dalında yüksek lisansını yapmaktadır.

1990 yılında Sağlık Bakanlığı’nda göreve başlamıştır. 2002 yılından sonra Maliye Bakanlığı’nda Saymanlık Müdür Yrd.  görevini yürütürken 2010-2012 yıllarında Döner Sermaye Bilgi Yönetim Sistemi (DMIS) proje ekibinde çalışmıştır.2012 yılında Hacettepe Üniversitesinde Döner Sermaye işlemlerinde Hastane Müdürü olarak görev yapmıştır.

Eğiticilerin Eğitimi, Temel Teknik Denetçilik, Aviation Law For Managers, İHA-1 Eğitimi, Kamu İhale Kanunu ve İhale Uygulamaları Eğitimi,  Muhasebe Yetkilisi, Yönetici Becerileri Eğitimi ve Proje Yönetimi alanlarında eğitim almıştır. Ayrıca, EUROCONTROL CER (Enlarged Committee for Route Charges-Yol Ücretleri Genişletilmiş Komitesi)’de üye olarak görev yapmıştır.
Bunların yanı sıra, yapay zeka, dijitalleşme ve eğitim alanlarında faaliyet gösteren Yapay Zeka Derneğinde Danışma Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Mayıs 2017’de Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı’nda Müdür olarak göreve başlamış olup Ocak 2022’de Sektörel Düzenleme ve Eğitim Daire Başkan Vekili olarak ataması yapılmıştır.  Evli ve iki kız çocuk babasıdır.


Sektörel Düzenleme ve Eğitim Daire Başkanlığı Görev ve Sorumlulukları