Hizmet Tarifesi

5431 Sayılı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun ile yeniden yapılandırılarak özel bütçeli bir kurum haline getirilen Genel Müdürlüğümüz, kamu kaynağı kullanılmadan hizmet karşılığı kendi gelirlerini üretmektedir. Sivil havacılık faaliyetlerinin uluslararası kurallar ve standartlarda yürütülerek, uçuş emniyeti ve havacılık güvenliğinin en üst düzeyde gerçekleştirilmesi amacıyla mali açıdan özerk hale gelen kurumumuz, yürüttüğü faaliyetlere ilişkin hizmet tarifesi yayımlamaktadır.

2013 yılında Gelir Otomasyon Sistemi’ne geçen Genel Müdürlüğümüzün hizmet tarifesi; tüm gelir kalemlerine ayrı bir kod verilmek ve gelirleri gerek birim bazında gerekse de hizmet bazında hesaplama ve karşılaştırma imkânı sağlayacak şekilde yeni bir sistemle düzenlenmiştir.

Genel Müdürlüğümüze yapılacak başvurularda hizmet tarifesinde belirlenen ücretlere ilişkin dekontların sunulması gerekmektedir. Dekont içermeyen başvurular değerlendirilmeye alınmayacağı gibi, uygun görülmeyen başvuruların hizmet bedelleri iade edilmemektedir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü “Hizmet Tarife Ödeme Sistemi” (https://takas.shgm.gov.tr) uygulamaya girmiştir.

5431 sayılı “Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun”un 26 ncı maddesi hükümlerine göre Genel Müdürlük Hizmet Tarifesinde yer alan bedeller 01.12.2017 tarihinden itibaren Genel Müdürlük “Hizmet Tarife Ödeme Sisteminden” (https://takas.shgm.gov.tr) öncelikle tahakkuk fişi oluşturularak ödeme işlemi yapılacaktır.

Ödeme işlemi sırasında açıklama bölümüne Tahakkuk No eklenmesi zorunlu olup bu şekilde yapılmayan ödemeler için hizmet verilemeyecektir. Kurum olarak yapılan ödemelerden önce kayıt yapılması için muhasebe(at)shgm.gov.tr adresine Ticaret Sicil Belgesi, İmza Sirküleri, Kurumsal eposta adresi, iletişim bilgileri ve yetkili personel bilgilerini gönderilmesi gerekmektedir.

Uygulama ile ilgili soru, görüş ve önerilerinizi muhasebe(at)shgm.gov.tr adresine iletebilirsiniz.

  • Kurum Bilgi gönderme şablonu

KURUM

YETKİLİ KİŞİ

Vergi No

Vergi Dairesi

Ünvanı

Eposta

Tlf

Adres

Adı

Soyadı

Eposta

Tlf

 

 

 

 

 

 

 

     

                                                                                                                                 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ HESAP NUMARALARI:

Halk Bankasının bütün şubelerinden Kurumsal Tahsilat Hesapları bölümünden Hizmet Gelir Hesabına ücretsiz para yatırma işlemi yapılabilmektedir.

Kurumsal Tahsilat Hesaplarımıza para yatırmakta sıkıntı yaşayanlar, Sivil Havacılık Kurumsal Tahsilat Hesabına ilave olarak Halk Bankası Emek şubesi nezdindeki Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne ait TR59 0001 2009 4010 0005 0000 09 iban  nolu hesabımıza da para yatırma işlemi yapabilirler.


Önemlidir

“Hizmet Tarife Ödeme Sisteminden” (https://takas.shgm.gov.tr) öncelikle tahakkuk fişi oluşturularak ödeme işlemi yapılacaktır.
Ödeme işlemi sırasında banka açıklama bölümüne Tahakkuk No eklenmesi zorunlu olup bu şekilde yapılmayan ödemeler için hizmet verilemeyecektir.”

Okudum.
Yayımlanma Tarihi: 25.01.2019

Kaldırılan Tarifeler


 

Yayımlanma Tarihi: 01.01.2018
Kaldırılma Tarihi: 25.01.2019

 
 

Yayımlanma Tarihi 24.04.2014
Kaldırılma Tarihi: 29.04.2015

Yayımlanma Tarihi 29.09.2015
Kaldırılma Tarihi: 14.02.2017
Yayımlanma Tarihi 01.08.2013
Kaldırılma Tarihi: 24.04.2013
Yayımlanma Tarihi 18.04.2013
Kaldırılma Tarihi: 01.08.2013