SHGM Çağrı Merkezi: 444 60 01
 • Uluslararası sivil havacılık mevzuatına erişim modülü açılmıştır

  Sivil Havacılık alanında ülkemizin üyesi olduğu uluslararası kuruluşların getirdiği kural ve standartlar ile ülkemizin taraf olduğu ikili veya çok taraflı anlaşmalara elektronik ortamda erişim modülü hizmete açılmıştır.

  Detay

 • Tüm Havacılık İşletmelerine Duyurulur...

  Genel Müdürlüğümüzle yapılacak her türlü yazışma ve tebligatlar için 10.07.2017 tarihinden itibaren Kep (Kayıtlı Elektronik Posta Sistemi) kullanılacaktır.

  Detay

 • Havalimanı-şehir merkezi yolcu taşımacılığına yönelik yeni düzenleme...

  Yapılan değişiklik ile yerli hava taşıyıcıları havalimanı yer hizmet türlerinden ulaşım hizmeti hariç, diğer hizmet türlerinin tamamını veya bir kısmını B grubu çalışma ruhsatı alarak kendileri için yapabilecekler.

  Detay

 • Havacılık işletmelerinin katılımı ile Siber Güvenlik Çalıştayı düzenlendi…

  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM) tarafından havayolu, havaalanı, terminal ve yer hizmetleri kuruluşlarının katılımı ile 13 Haziran 2016 tarihinde “Siber Güvenlik Çalıştayı” düzenlendi.

  Detay

 • Benin Sivil Havacılık Heyeti'nden ülkemize işbirliği ziyareti...

  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM), ülkemize işbirliği ziyaretinde bulunan Benin Sivil Havacılık Heyeti'ne 1-2 Haziran 2017 tarihlerinde ev sahipliği yaptı.

  Detay

 • Ulusal Güvenlik Denetçisi Çalıştayı Düzenlendi…

  Havalimanlarında havacılık güvenliği konusunda denetleme yapmak üzere yetkilendirilen Ulusal Güvenlik Denetçilerine yönelik Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM) tarafından 24-25 Mayıs 2017 tarihlerinde çalıştay düzenlendi.

  Detay

 • Pilot Lisans Yönetmeliği yayımlanmıştır…

  Uçak, helikopter, planör, balon, hava gemisi ve çok hafif hava aracı kategorilerindeki hava araçlarında pilot olarak faaliyette bulunacak kişilerin lisans, yetki, yetkilendirme ve sertifika almalarına ilişkin...

  Detay