SHGM Çağrı Merkezi: 444 60 01
 • Eurocontrol Başkanlığındaki başarı Türkiye’ye ödül getirdi…

  Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar YALÇIN, Eurocontrol Başkanı olarak gösterdiği başarıdan dolayı “Air Transport Awards 2017” ödülleri kapsamında bireysel kategoride başarı ödülüne layık görüldü.

  Detay

 • Türk Sivil Havacılık Akademisi Projesi kapsamında...

  SHGM’nin AB destekli projesi Türk Sivil Havacılık Akademisi Teknik Yardım Projesi kapsamında 9 Mart 2017 tarihinde Özyeğin Üniversitesi’nde Havacılık Hukuku ve Uçuşa Elverişlilik Paneli düzenlendi.

  Detay

 • Türkiye ile Kazakistan Arasında Yeni Protokol İmzalandı

  Türkiye ve Kazakistan arasında 10 Mart 2017’de Astana’da ikili havacılık ilişkilerini düzenleyen yeni bir protokol imzalandı.

  Detay

 • SHGM’den ICAO Küresel Denetim Programı’na Denetçi seçildi

  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Uçuşa Elverişlilik Daire Başkanı Özcan BAŞOĞLU, uçuşa elverişlilik alanında Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO)’ya denetçi olarak yetkilendirilmiştir.

  Detay

 • Türk Sivil Havacılık Akademisi’nin İlk Eğitimcileri Sertifikalarını Aldı

  Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen proje kapsamında İstanbul’da inşaa edilen Türk Sivil Havacılık Akademisi’nde görev alacak ilk eğitmenler sertifikalarını aldı.

  Detay

 • Türkiye, Havaaracı Emniyet Denetimlerinde bulgu ortalaması en düşük 5. Avrupa ülkesi oldu

  2016 yılında Türk uçaklarına Avrupa’da yapılan Hava Aracı Emniyet Denetimlerinde bulgu ortalaması 0.38’e kadar inen Türkiye, Avrupa’nın en düşük ortalamaya sahip 5 ülkesi içinde yer aldı.

  Detay

 • Ülkemizin ilk iniş şeridi izni Yunuseli Meydanı’na verilmiştir…

  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Yunuseli Meydanı’nın iniş şeridi olarak kullanılmasına yönelik başvuruyu onaylamıştır.

  Detay