SHGM Çağrı Merkezi: 444 60 01

Uçuş Tabipliği Tazeleme Eğitimi yerine kredilendirilecek “HUTP / HAVACILIK ve UZAY TIBBI KONGRESİ” 19 - 22 Ekim 2023 tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleştirilecektir

19 Ekim 2023

Genel Açıklama

HUTP / HAVACILIK ve UZAY TIBBI KONGRESİ, 2023

Etkinlik Tarihi ve Saati

19-22 Ekim 2023

Etkinlik Yeri

ESOGÜ  Kongre  ve  Kültür  Merkezi / Eskişehir

Davet Şekli

Resmi Yazı, Elektronik Posta ve www.hutp.org üzerinden

Davetli Sayısı

250

Etkinlik Sorumlusu ve İletişim Bilgileri

Prof. Dr. Hasan Fehmi TÖRE
(Havacılık ve Uzay Tıbbı Platformu Başkanı)
hutp2020@gmail.com  www.hutp.org 

Açıklama

Havacılık ve Uzay Tıbbı Platformu ve Derneği, Hava ve Uzay Tıbbı Sürekli Eğitim Programı (HUTSEP) Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün gözetimi ile Havacılık ve Uzay Tıbbı Platformu tarafından 19-22 Ekim 2023 tarihinde Eskişehir’de düzenlenecektir.

Program içerisinde; yapay zeka, havacılık sağlık mevzuatının uygulanması, pilot seçiminde madde kontrol yöntemleri,  pilot  adaylarında  psikoakif  madde  kullanımı  ile  ilgili  sorunlar  ve  uzayda  görev  alacak astronotların seçim süreci gibi havacılık sağlığını ilgilendiren konular tüm yönleriyle tartışılıp havacılık tıbbı ortak paydasında ele alınarak çözüm önerilerinin sunulması planlanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi http://www.hutp.org web sayfasından edinilebilir. Kongre katılımı SHT-MED Talimatının 13 üncü maddesinin 2 inci fıkrası uyarınca istenen uçuş tabipliği tazeleme eğitimi kapsamında 10 SHGM kredisine kadar kredilendirilecektir. Kongreye havacılık tıbbı, fizyolojisi ve psikolojisi konularına ilgi duyan ve havacılık sektöründe çalışan ve bu sektöre gönülden bağlı herkes davetlidir.